הרשמהיומן אאוטלוקצור קשר
דבר יו"ר הכינוס

החברה הישראלית היא מרתקת, תוססת ומאופיינת על ידי ניגודים רבים. מצד אחד היא מצויה בפסגת העולם בכל הקשור  ליזמות היי-טקית, רפואה אמנות ומדע ומצד שני הפערים בין אזרחיה הם מהגדולים בחברה המערבית. החברה הישראלית היא חברה רב תרבותית המדגישה את חשיבות הקבלה של זהויות ותרבויות שונות, ומאידך היא לא מאפשרת לאזרחיה להיות שותפים במעגלי זהויות שונים ולנוע בחופשיות ביניהם.

רבים בעולם ובישראל מדברים על חשיבות החינוך לגיל הרך ותרומתו להתפתחות הילד כמבוגר בחברה.  בחרנו בכנס ארצי זה לרכז מומחים, חוקרים ומחנכים בגיל הרך על מנת שנוכל ללמוד על העשייה בארץ, ובכך להשפיע על העשייה החינוכית בגיל הרך ואולי על התרבות בחברה הישראלית.

אין ספק כי ניתן להתגאות בגני הילדים בישראל- גנים בהם נערכת למידה על חגי ישראל, נערכים פרויקטים ייחודים בנושאים מגוונים ובעיקר מתאפשר משחק חופשי, באמצעותו הילד מביע עצמו, לומד על העולם סביבו ולומד לפעול במערכת יחסי גומלין עם ילדים אחרים. יחד עם זאת,  קיימים  עדין אתגרים רבים לשיפור החינוך בגיל הרך.

בכנס הנוכחי יערכו מפגשים שיכללו דיאלוג ודיונים נוקבים סביב אתגרים אלה, דילמות חינוכיות לצד הצגת ממצאי מחקרים שנוגעים למגוון רחב של תחומי חיים של ילדים, הורים ומחנכים בגיל הרך.

בכנס יערכו סימפוזיונים, מושבים מקבילים, שולחנות עגולים, דיבייטים, תערוכת ציורים ופוסטרים. 

אנו מזמינים את כל העוסקים בתחום הגיל הרך בארץ במחקר, בפיתוח תכניות לימודים ובעשיה חינוכית עם ילדים, להשתתף ולתרום להעמדת הגיל הרך בקדמת הבמה החינוכית למען עתיד ילדי ישראל.

 

נשמח לראותכם בכינוס,

ד"ר גילה רוסו-צימט וד"ר קלודי טל
יו"ריות בשיתוף של הכינוס
 הארצי לגיל הרך 2015